Վաղարշապատի 14/20 ընտարտեղամասում քվեարկության ժամանակ թեժ քննարկում սկսվեց վստահված անձի և դիտորդի միջև:
«ՔՊ-ի վստահված անձը ցուցակը ձեռքը ընտրողների անուն ազգանունները գրում-ջնջում էր անում: Ընտրողների ցուցակը ձեռքը ի՞նչ գործ ունի, բա մեր ձեռքը ինչի՞ չկա»,- ասաց «Հայրենիք» կուսակցության վստահված անձը:
Հանձնաժողովի անդամներից մեկն էլ նշեց, որ ՔՊ-ի վստահված անձը ընդամնեը արձանագրել է, թե քանի անձ է քվեարկության մտել:
«Այդ մարդը խախտում չի արել, վստահված անձը իրավունք ունի իր մոտ ունենալ թուղթ ու նշել՝ քանի մարդ եկավ»,- ընդգծեց հանձնաժողովի նախագահը:
Հիշեցնենք՝ Վաղարշապատում այսօր ավագանու ընտրություններ են: Առավոտյան ժամը 8:00-ից բացվել են գործող բոլոր ընտրատեղամասերը. ընտրողները քվեարկել կարող են մինչև ժամը 20:00-ն:
Վաղարշապատի ՏԻՄ ընտրություններին գրանցվել են հետևյալ քաղաքական ուժերը՝ «Հայրենիք» կուսակցություն, «Հաղթանակ» կուսակցությունների դաշինք՝ «Առաջ» և ՀՅԴ կուսակցություններով, «Քաղաքացիական պայմանագիրը», «Ազատ դեմոկրատները», «Մայր Հայաստան» ազգային-դեմոկրատական, «Ժառանգություն», «Հանրապետություն», «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունները: