Անկարան ԱՄՆ-ին կեղծիքի մեջ է մեղադրում․ «Ռուբիոն մտահոգություն չի հայտնել Թուրքիայում ձերբակալությունների, բողոքի ցույցերի վերաբերյալ»
26.03.2025 | 16:41
ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն մտահոգություն չի հայտնել վերջերս Թուրքիայում տեղի ունեցած ձերբակալությունների և բողոքի ցույցերի վերաբերյալ, ինչպես ասվում է սոցիալական ցանցերում իր թուրք գործընկերոջ Հաքան Ֆիդանի հետ հանդիպումից հետո արված գրառման, այնպես էլ Պետքարտուղարության հայտարարության մեջ։ Այս մասին Reuters-ին ասել է թուրքական դիվանագիտական աղբյուրը։
«Դա շատ դրական հանդիպում էր, որն արտացոլում էր երկու երկրների միջև փոխադարձ հարգանքը»,- ասել է աղբյուրը՝ հավելելով, որ Անկարան կարծում է՝ Ռուբիոյի ուղերձը պատրաստվել է Ֆիդանի հետ բանակցություններից առաջ։
Հավելենք, որ ըստ ամերիկյան կողմի՝ հանդիպմանը Ռուբիոն մտահոգություն է հայտնել Թուրքիայում վերջերս տեղի ունեցած ձերբակալությունների և բողոքի ցույցերի կապակցությամբ։