Լոռու մարզի Ակներ-Սանահին ավտոճանապարհի 400 մետր երկարությամբ նեղ հատվածի ասֆալտապատումը կլայնացվի։ Տեղեկությունը Factor.am-ին փոխանցեցին Ալավերդու համայնքապետարանից։ Թե երբ կմեկնարկեն  աշխատանքները, համայնքապետարանից հստակ ասել չեն կարող։  Ալավերդի-Սանահին-Ակներ 10 կիլոմետրանոց ճանապարհահատվածը կառուցվում է Կառավարության ֆինանսավորմամբ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամի կողմից։
Մեկ ամիս առաջ Factor.am-ը հայտնել էր, որ Ակներ գյուղ տանող ճանապարհի 400 մետր երկարությամբ հատվածը կառուցվել է 4 մետր լայնությամբ, այն դեպքում, երբ սկզբում նախատեսված է եղել 6 մետր։ Դժգոհ բնակիչները խնդրի առնչությամբ ահազանգել էին մեզ՝ նշելով, որ ճանապարհով երթևեկելը վտանգավոր է, քանի որ նեղ հատվածում միաժամանակ երկու մեքենայի հայտնվելը վթարային իրավիճակներ է ստեղծում։ ՏԿԵ նախարարությունից փոխանցել էին, որ Ալավերդի համայնքի ղեկավարի որոշմամբ նախագծում փոփոխություն է կատարվել և ճանապարհը նեղացվել է։
Համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղումաշյանն էլ նախագծի փոփոխության պատճառը կապել էր ճանապարհի որոշ հատվածներում հարակից հողերի սեփականատերերի անհամաձայնությունների հետ։