Մինսկը հայտնել է, որ տանկեր է ուղարկում սահմանամերձ շրջաններ: Ուկրաինայի սահմանապահ ծառայությունը Բելառուսից տեխնիկայի տեղաշարժ դեռ չի տեսել. փոխանցում է DW-ն։
Բելառուսի զինված ուժերի մեքենայացված բրիգադներից մեկի տանկերը տեղակայվում են Ուկրաինայի հետ սահմանին, կիրակի օրը՝ օգոստոսի 11-ին, հայտնել է Բելառուսի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Մեքենայացված կազմավորումներից մեկի ստորաբաժանումները պատրաստ են իրականացնել իրենց նախատեսված խնդիրները: Զինվորական անձնակազմը բեռնում է ռազմական տեխնիկան երկաթուղային տրանսպորտի վրա և սկսում է համատեղ քայլերթ դեպի նշանակված տարածքներ», – ասվում է պաշտպանության գերատեսչության Telegram-ի հաղորդագրության մեջ: Բելառուսի պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է նաև տանկերի լուսանկարներ երկաթուղային հարթակներում և սարքավորումների բեռնման տեսանյութ։