Մոլդովայում ՀՀ դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը և ՀՀ ԱԳՆ եվրասիական տարածաշրջանի վարչության պետ Ժիրայր Անանյանը այսօր հանդիպում է ունեցել Մոլդովայի Ներքին գործերի նախարար Ադրիան Էֆրոսի հետ: Այս մասին տեղեկացնում են Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանությունից։
«Քննարկման ընթացքում ընգծվեց Հայաստանի և Մոլդովայի միջև բարեկամական հարաբերությունները, ինչպես նաև ներքին գործերի ոլորտում մեր երկրների համագործակցության զգալի առաջընթացը։
Նախանշվեց ապագա գործակցության առաջնահերթությունները այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են մարդկանց թրաֆիքինգի դեմ պայքարը, անդրազգային կազմակերպված հանցավորությունը և գործընկերության հաստատումը Երևանի ոստիկանության ակադեմիայի հետ։
Երկուստեք կարևորվեց այս երկխոսության և սերտ համագործակցության շարունակականությունը՝ առկա մարտահրավերներին դիմակայելու և ներքին գործերի ոլորտում ընդհանուր նպատակներին հասնելու համար»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։