Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանն այսօր ԱԺ-ում  խոսելով փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների առաջ ծառացած խնդիրների մասին, նշեց, որ իրենց խմբակցություն են դիմել գործարարներ, որոնք բարձրաձայնում են, որ մաքսազերծման գործընթացում բազմաթիվ խնդիրներ են առաջացել։
«Եթե նախկինում այդ արատավոր պրակտիկան, որ կար իրականացվում էր «ՆորՖոլկի» միջոցով, կարողացաք լուծել, հիմա առաջացել են նոր խնդիրներ։ Մաքսային սահմանն անցնելու համար մատուցվող ծառայությունը մեկ կիլոգրամի համար թանկացել է երկու դոլարով․ եթե նախկինում մաքսազերծումը և մինչև կարգո հասցնելն արժենում էր 70 ցենտ, հիմա երկու դոլարով թանկացել է»,- ասաց պատգամավորը։
Սերգեյ Բագրատյանը խնդրի վրա հրավիրեց Կառավարության ուշադրությունը, որպեսզի այն հրատապ կարգով քննարկվի՝ գործարարներին կոտրած տաշտակի առաջ չկանգնեցնելու համար։