Factor TV-ի A-politic հաղորդաշարի հյուրն է «Կրիսպ» ընկերության համահիմնադիր Արտավազդ Մինասյանը: Նրա կարծիքով՝ արհեստական բանականությունը դեռևս նման է ավագ դրպրոցի 15-16 տարեկան պատանուն, որը դեռ սովորելու շատ բան ունի: Բայց հաղորդման հյուրը համոզված է, որ մոտակա երկու տասնամյակներում այդ ոլորտում ստասվում են բեկումնային զարգացումներ, որոնց արդյունքում AI-ն բարձրանալու է պրոֆեսորի մակարդակի և ինքն է նոր պրոդուկտներ ստեղծելու: Այդ նոր իրավիճակն առաջ է բերելու լուրջ մարտահրավերներ, որպեսզի  այդ դեպքում էլ գործեն էթիկական չափանիշներ, և մարդկանց ոչ մի խումբ, ինչպես նաև ամբողջ մարդկությունը դրանից չտուժի: Դա պետությունների, հասարակությունների և, մասնավորապես, ՏՏ համայնքի խնդիրն է:
Արտավազդ Մինասյանը վստահ է, որ ՏՏ բիզնեսի զարգացումն աշխարհում և Հայաստանում փոխելու է կարծրատիպային պատկերացումները հարուստ մարկանց մասին: Արդեն իսկ Բիլ Գեյթսի կամ Իլոն Մասկի նման մարդիկ կոտրում են այդ կարծրատիպերը։
Հարուստների հաջողությունը կապվում է ոչ թե բնական ռեսուրսների շահագործման, այլ ստեղծարար տեխնոլոգիաների հետ: Այդպիսի մեծահարուստները բառի ուղիղ իմաստով մտավորականներ են, ունեն գիտական աստիճաններ, գրքեր են գրում, միջոցներ են ներդնում ի նպաստ մարդկության զարգացման: Այդ պրոցեսները տեղի են ունենում ամբողջ աշխարհում, և Հայաստանը չի կարող բացառություն լինել: