«Մայր Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ, Ազգային կոմիտեի անդամ Անդրանիկ Թևանյանը կոչ է անում վաղվանից համազգային գործադուլ անել` Արցախն ու Հայաստանը փրկելու համար։ Այս մասին նա այսօր հայտարարեց Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ։
Ավելի լավ է փողոցում կանգնել, քան խրամատում, վաղը շարունակում ենք բողոքի գործողությունները, հայտարարեց Անդրանիկ Թևանյանը։
Թևանյանը քաղաքացիներին նաև կոչ արեց առավոտյան 08:00–ից շարունակել անհնազանդության ակցիաները մայրաքաղաքում։
Մասնավորապես, Կենտրոն վարչական շրջանում՝ կրկեսի և մետրոյի «Երիտասարդական» կայարանի մոտ, Աջափնյակում` Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրի դիմաց, Շենգավիթ վարչական շրջանում` Գարեգին Նժդեհի հրապարակում, Էրեբունիում` Սասունցի Դավթի հուշարձանի մոտ, Արաբկիրում`Սուրբ խաչ եկեղեցու մոտ և Կասյան փողոցում, Զեյթունում` «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի հարակից տարածքում, Մալաթիա Սեբաստիայում` Անդրանիկի հուշարձանի մոտից և Նոր Նորքում` Գայի հուշարձանի մոտից։