Երևանի քաղաքապետարանը մարդասպան է։ Այս մասին քաղաքապետարանի նիստի ընթացքում ասաց Երևանի ավագանու անդամ Անի Խաչատրյանը։
Անդրադառնալով քաղաքում իրականացվող անթույլատրելի աշխատանքներին՝ ավագանու անդամը պարզաբանեց. «Մենք դաժան մարդասպան ենք, որովհետև մենք դանդաղ մահով ենք մարդկանց սպանում։
Մի օրինակ՝ շատ լավ է, որ մենք Երևանում ունենք նստարաններ, բայց որևէ անգամ Էրեբունի վարչական շրջանում մեկս գնացե՞լ ենք, նայել, թե ոնց են սարքվում էդ նստարարնները։ Դուք գիտե՞ք, որ էդ նստարանները սարքվում են, մի շենքի տակ ձուլարանն ա, մի բնակելի հանրակացարանի բակում՝ անմիջապես պատուհանների տակ փչվում ա, մարդկանց պատուհանագոգերին թզով ներկեր են նստած, մարդիկ ձուլարանի, հալվող երկաթի հոտով են ապրում։ Անհնարար է էդ մարդկանց շքամուտք մտնել»։
Խաչատրյանը հավելեց, որ Արցախի փողոցի երկու վթարային շենքերում, որոնք հանրակացարաններ են, երբ տրանսպորտ է անցնում փողոցով, կահույքը շարժվում է. «Էդ մարդիկ շատ նեղացած են, որովհետև մինչ օրս քաղաքային իշխանություններից ոչ ոք չի այցելել իրենց, թեև բազմաթիվ նամակներով դիմել են քաղաքապետարան»։