• Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի աջակցությամբ ևս 17 մարդ Լեռնային Ղարաբաղից վերադարձել է Հայաստան՝ միավորվելով ընտանիքի հետ։ Այս մասին հայտնել է Հայաստանում Կարմիր խաչի պատվիրակության հաղորդակցության ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին։
• Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը հայտարարել է, թե շատ կարևոր է, որ Հարավային Կովկասի երեք երկրները միասին աշխատեն և նպաստեն խաղաղությանը, և այստեղ Վրաստանի դերը որպես կամուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև շատ կարևոր է։ Ըստ Կլաարի՝ Վրաստանի վարչապետի հետ արդեն քննարկվել են այդ ուղղությամբ ձեռնարկված քայլերը։
• Թուրքիայի Հայկական հիմնադրամների միության նախագահ Պետրոս Շիրինօղլուն հայ համայնքի անունից հավաքված որոշ գումար է փոխանցել Թուրքիայի աղետների ու արտակարգ իրավիճակների վարչությանը։ Այս մասին նշվել է Պոլսո Հայոց պատրիարքարանում քննարկման ժամանակ։ Որոշվել է օգնության աշխատանքները իրականացնել Պատրիարքարանի սոցիալական աջակցության հանձնաժողովի ղեկավարությամբ։