• Ֆրանսիական մամուլը գրել է, որ փետրվարի 6-ին Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցում Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հաստատել է իր «լիակատար հավատարմությունը Հայաստանի անվտանգությանը՝ առաջնահերթություն համարելով ադրբեջանցիների կողմից Լեռնային Ղարաբաղի համար կենսական նշանակություն ունեցող ճանապարհի շրջափակման վերացումը»։
• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն արձագանքել է ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի երեկ արած հայտարարություններին, որ օրերս Ադրբեջանը պատասխանել է խաղաղության պայմանագրի մասին պաշտոնական Երևանի առաջարկներին։ Բաքվից պնդել, թե Ադրբեջանը պատասխանը ներկայացրել է ոչ թե օրերս, այլ 15 օր առաջ։
• ՌԴ ԱԳՆ միջազգային կազմակերպությունների դեպարտամենտի տնօրեն Պետր Իլյիչևը հայտարարել է, որ կարիք չկա Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահներին ՄԱԿ-ի մանդատով օժտելու, և՛ Բաքուն, և՛ Երևանը համաձայն են նրանց աշխատանքի ձևաչափի հետ և աջակցում են դրան։
• Շրջափակման հետևանքով Արցախում անավարտ է մնացել հարյուրավոր բնակելի տների շինարարությունը: Այս մասին Արմենպրեսին հայտնել է Արցախի քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը։ Նրա խոսքով՝ Նախատեսված էր 2022 թվականի տարեվերջին շահագործման հանձնել 300 նոր բնակելի տուն: Սակայն քանի որ շինանյութերը և շինտեխնիկայի համար դիզվառելիքը այլևս չեն կարողանում ստանալ Հայաստանից, գործն ավարտին չեն կարողանում հասցնել։