• Արցախի անվտանգության խորհրդից հայտնել են, որ դեկտեմբերի 7-ին ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի մշտական տեղակայման վայրում անցկացված հանդիպմանը Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը մասնակցել է՝ որպես Արցախում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հետ համագործակցության հարցերը համակարգող: Հաղորդագրության համաձայն՝ Բալասանյանը բարձրաձայնել է արցախյան կողմի մտահոգությունները թե՛ Արցախում Ադրբեջանի գործողությունների հետևանքով ստեղծված էկոլոգիական բնույթի խնդիրների, և թե՛ մյուս անվտանգային մարտահրավերների մասին:
• ՀՀ ՊՆ-ից հայտնել են, որ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Ռուսաստան: Մինչ այդ երեկոյան նախարար Սուրեն Պապիկյանը Հանրային հեռուստաընկերության եթերում ասել է, որ Հայաստանի նոր բնագծերը համարում է բավարար, բայց իդեալականից հեռու։ Նա նաև տեղեկացրել է, որ ՊՆ կազմն ու կառուցվածքը փոխվելու են։
• Հայաստանում խափանվել է ArCa համակարգը։ Քաղաքացիները չեն կարողանում գործարքներ իրականացնել բանկոմատների ու էլեկտրոնային դրամապանակների միջոցով։ Բանկերում ևս գումար կանխիկացնել հրաժարվում են, պատճառաբանելով, որ ծրագրային խափանում կա։
• Ազգային ժողովը 66 կողմ, 28 դեմ ձայներով ընդունեց Կառավարության ներկայացրած 2023 թվականի բյուջեի նախագիծը: 2023 թվականի պետական բյուջեի ծախսերը կազմելու են 2 տրիլիոն 591 միլիարդ դրամ
• Այս ժամի լուրերը՝ տեսանյութում։