ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել է, որ ռուսական կողմը պատրաստ կլինի ցուցաբերել անհրաժեշտ աջակցություն՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև իր տարածքում հանդիպում անցկացնելու համար։ Այս մասին նա հայտարարել է լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ, գրում է Գազետան։
«Ռուսաստանը, անշուշտ, պատրաստ կլինի տրամադրել անհրաժեշտ օգնությունը՝ իր տարածքում նման հանդիպում անցկացնելու համար»,- ասել է Կրեմլի խոսնակը։
Նա հավելել է, որ եթե այս հանդիպման վերաբերյալ որևէ ըմբռնում լինի, ապա այդ մասին կհաղորդվի։
Նախօրեին Հայաստանի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների մշտական ​​հանձնաժողովի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը հայտարարել էր, որ Բաքվից խաղաղության համաձայնագրի նախագծի վերաբերյալ առաջարկներ են ստացվել։ Նա հավելել էր, որ Ալիևի և Փաշինյանի հանդիպումը, հավանաբար, տեղի կունենա մինչև տարեվերջ։
Ավելի վաղ Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն ևս հայտնել էր, որ Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունները կարող են տեղի ունենալ մինչև տարեվերջ։