Ազգային ժողովում «Բազմաբնակարան շենքի կառավարման մասին» օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին նախագծի քննարկման ժամանակ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը, դիմելով ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանին, խնդրեց պարզաբանել, թե ինչ խնդիր է լուծվելու քննարկվող նախագծի ընդունմամբ։
«Արդյո՞ք սրանից հետո դուք շենքին կամ համատիրությանը թույլ չեք տալու, որ իրենք կառավարեն շենքը, այլ կառավարելու են միայն հատուկ արտոնագիր ունեցող մարդիկ։ Ի՞նչ խնդիր եք ուզում լուծել՝ ինչ-որ մարդկանց փող աշխատելու հնաավորությո՞ւն տալ, թե՞ իրոք ուզում եք շենքերը նորմալ կառավարել»,- հարցրեց Նազարյանը։
Ղուլարյանը պատասխանեց, որ բնակիչների շահերից է բխում այս նախագիծը ու բացառված է այն մտադրությունը, որ փող աշխատելու հնարավորություն է սա զուտ:
Ղուլարյանի խոսքով՝ մասնագիտացում է լինելու՝ դասընթացներով. «Ամեն մի շենք ինքն է որոշում իր կառավարման մարմնի տեսակը, ժողովի միջոցով պետք է ընտրեն ու մասնագիտացված կառույց կառավարի»: