«Ադրբեջանը վերջին մեկ ամսվա ընթացքում բավականին ակտիվ տեղեկատվական, քարոզչական, դիվանագիտական և ռազմական նախապատրաստություն է իրականացնում, որը շատ նման է մարտական գործողությունների վերսկսման»,- այս մասին ընդդիմադիր ուժերի հրավիրած ԱԺ արտահերթ նիստում նշեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ադրբեջանը վերջին մեկ ամսում թիրախավորում է ինչպես ՀՀ և Արցախի առաջնագծում տեղակայված մարտական դիրքերը, ռազմական օբեյկտները, այլև քաղաքացիական ենթակոռւցվածքները և խաղաղ բնակչությանը։ Ակնհայտորեն ռազմական գործողությունների վերսկսման հավանականությունը կտրուկ աճել է»,-ընդգծեց Աբրահամյանը։
Աբրահամյանը հիշեցրեց, որ 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանը Հայաստանի և Արցախի նկատմամբ արդեն իսկ 5 ագրեսիա է իրականացրել։
Ընդդիմադիր պատգամավորը հույս հայտնեց, որ իրավիճակի լրջությունը հասկանում են նաև իշխող խմբակցության պատգամավորները, որոնք, ըստ խատգամավորի, ունեն բոլոր հնարավորությունները լրացուցիչ ճշտումներ անելու՝ իրավիճակն ու հնարավոր զարգացումներն ավելի լավ պատկերացնելու համար։