ԱԺ 8-րդ գումարման 4-րդ նստաշրջանի արտահերթ նիստում քննարկվում է ԱԱԾ–ի արխիվները ոչնչացնելու թույլտվություն տալու մասին հարցը։
«Արխիվում էդ ի՞նչ թուղթ կա, որը պետք է հենց հիմա վերացվի»,- հետաքրքրվեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը՝ դիմելով նիստի օրակարգը ներկայացնող ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանին։
«Ես չեմ վիճարկում ոչ հրատապությունը, ոչ էլ կարևորությունը, ուղղակի եթե այն կարևոր է, ապա պետք է ավելի պատշաճ ժամանակ տրամադրվեր։ Կարևորությունը ենթադրում է խորը և համապարփակ քննարկում։ Հրատապությունն էլ ենթադրում է, որ պետք է շուտ բերվեր նախագիծը, ոչ թե հիմա ու ասեք, թե շուտ պետք է քննարկվի, որովհետև մի քանի օրից նոր ռեժիմ է գործադրվելու»,– նշեց  ընդդիմադիր պատգամավորը։
Արման Պողոսյանը նշեց, որ չի հասկանում, թե ինչ փաստաթղթերի վերացման մասին է խոսքը, և առաջարկեց արխիվի հետ կապված դրվագին անդրադառնալ հարցի բովանդակային քննարկման ժամանակ։