ԱԺ նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձավ այն հարցին, թե ինչպիսին է անվտանգային իրավիճակը տարածաշրջանում:
«Հայտարարությունների մակարդակում մենք տեսնում ենք որոշակի լարվածություն, բայց նաև օգտվելով այն առիթից և գուցե հետահայաց մեղավոր զգալով այն բանում, որ մենք հանրության հետ ոչ ամբողջ տեղեկատվությունն ենք կիսել հայտնի հանգամանքների պատճառով, օգտվելով առիթից, որ հրապարակային քննարկելու դաշտը մեզ հայտնի իրադարձություններից հետո ընդլայնվել է, ուզում եմ մի քանի շեշտադրումներ անել. առաջինը՝ ինչպիսին է ԼՂ բանակցությունների ընթացքը:
Դուք գիտեք, որ ՀՀ-ն Վաշինգտոնում ադրբեջանական կողմին է փոխանցել մեր մեկնաբանությունները և մեր առաջարկները, մեր տեքստը՝ խաղաղության պայմանագրին վերաբերող, մենք սպասում ենք Ադրբեջանի արձագանքներին: Այդ արձագանքների առումով պիտի ասեմ, որ, այնուամենայնիվ, մենք տեսնում ենք նաև լարվածության որոշակի միտումներ: Այդ լարվածությունը կապված է նաև կոնկրետ իրադարձությունների, կոնկրետ իրավիճակների հետ»,- նշեց Փաշինյանը: