• Այսօր լրանում է 2020 թվականի պատերազմի դադարեցման և նոյեմբերի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության երկրորդ տարին։ Այդ փաստաթղթի հիման վրա հայկական կողմն Ադրբեջանին զիջեց Արցախի վերահսկողության տակ մնացած տարածքների մի մասը։ Կողմերը պարտավորվեցին վերադարձնել բոլոր գերիներին և այլ պահվող անձանց, սակայն այս կետը Ադրբեջանը շարունակում է չկատարել՝ օգտագործելով որպես ճնշման գործիք։
• ԱՄՆ պետքարտուղարության խոսնակ Նեդ Փրայսն անդրադարձել է ԱՄՆ կողմից կազմակերպված Արարատ Միրզոյան – Ջեյհուն Բայրամով հանդիպմանը և նշել է որ իրենք զերծ են մնում նախատեսելուց, թե ինչպիսին կարող է լինել երկու երկրների միջև կայուն համապարփակ խաղաղությունը: Ըստ Փրայսի՝ իրենք ստորագրման պատրաստ փաստաթուղթ չեն ներկայացնում կողմերին, այլ անում են ամեն ինչ, որ օգնեն հնարավորություն ստեղծել դիվանագիտության համար, որը կողմերը իրենք պետք է ձեռնարկեն
• Նոյեմբերի 8-ին տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Վարչության նիստը, որը վարել է վարչության նախագահ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Քննարկվել է նաեւ կուսակցության Քաղաքական ժողովի անհատական կազմը եւ որոշում է կայացվել մինչեւ տարեվերջ հրավիրել Քաղաքական ժողովի առաջին նիստը։