• Հայաստանի զինված ուժերը լրացուցիչ հրետանի են տեղակայել  Վարդենիսի առաջնագծի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը այս առիթով մտահոգություն է հայտնել, ինչին հայկական կողմը պատասխանել է պարզաբանումով, որ հրետանային միջոցները տեղակայվել են ի պատասխան ադրբեջանական կողմի գործողությունների։ ՀՀ ՊՆ-ն պարզաբանել է, որ մինչ այդ նույն ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը տեղակայել է հրետանային և հրթիռային զինատեսակներ։ Հայկական կողմը հայտնել է, որ պատրաստ է բանակցել այդ հարցի վերաբերյալ։
• ՀՀ ՊՆ Սուրեն Պապիկյանը և ԱԳՆ Արարատ Միրզոյանն այսօր առանձին ընդունել են ԵՄ տեխնիկական գնահատման առաքելության անդամներին։ Ներկայացվել են առաքելության հիմնական նպատակներն ու խնդիրները: Քննարկվել են առաքելության գործունեության տեխնիկական և կազմակերպչական հարցեր։
• Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն հայտարարել է ՀՀ արտգործնախարարի հետ հանդիպելու պատրաստակամության մասին։ Միաժամանակ, նա կրկին ընդգծել է, որ Թուրքիան համակարգում է իր դիրքորոշումը Հայաստանի հարցով Ադրբեջանի հետ։