• Գիշերը ժամը 04:00-04:30-ի սահմաններում, Արցախի Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա և Թաղավարդ համայնքների դիմաց տեղակայված դիրքերից ադրբեջանական կողմը կրակահերթեր է բացել տարբեր տեսակի և տրամաչափի հրաձգային զենքերի կիրառմամբ։ Կրակահերթերը տևել են շուրջ 30 րոպե։ Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը հայտնել է, որ ադրբեջանական հանցավոր գործողությունների հետևանքով տուժել է երկու բնակելի տուն Կարմիր շուկա համայնքում, ևս մեկը Թաղավարդում։ Թաղավարդում հայտնաբերված փամփուշտի գնդակից պարզ է դարձել, որ ադրբեջանցիները կրակել են նաև խոշոր տրամաչափի ԴՇԿ գնդացրով։
• ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը լրագրողների հետ զրույցում այսօր հայտարարել է, թե Ադրբեջանի հետ բանակցությունները շարունակվում են, որևիցե փակուղի չկա։ Նա նաև անդրադարձել է գումարով զինծառայության ժամանակահատված կրճատելու իրենց նախաձեռնությանը և արդարացրել է այն թեզով, որ մեկ զինվորի ազատվելը երկու արհեստավարժ զինվոր ունենալու հնարավորություն կտա։
• Ուկրաինայի զինված ուժերի հակահարձակողական գործողություններից հետո երկրի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Ուկրաինան այս պահին պատրաստ չէ Ռուսաստանի հետ բանակցել Դոնբասում հակամարտության խաղաղ կարգավորման շուրջ։