Վաղը՝ հունիսի 21-ին, ավարտվում է պաշտոնական e-draft.am հարթակում տեղադրված` «Տեսալսողական մեդիայի մասին» և հարակից օրենքներում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքի նախագծի ներկայացման ժամկետը։ Ըստ էության, այս փաստաթուղթը պատշաճ ուշադրության չի արժանացել. առ այսօր դրա վերաբերյալ արձանագրվել է 0 կողմ և 0 դեմ ձայն։
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հեղինակած այս օրենսդրական նախաձեռնությունը մտահոգություն է առաջացրել մի շարք մասնագիտացված լրագրողական կազմակերպությունների շրջանում, ընդ որում՝ և՛ օրինագծի բովանդակության, և՛ դրա մշակման ու ներկայացման գործընթացի առումներով։
«Մարդիկ կարծես թե անտարբեր վերաբերմունք են ցուցաբերում այս օրենքի նկատամբ»,- «Տեսալսողական մեդիայի մասին» օրենքի փոփոխությունները՝ գործիք» թեմայով քննարկման ժամանակ այս տեսակետը հայտնեց Խոսքի ազատության պաշտպանության կոմիտեի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը:
Նրա խոսքով՝ նախագծում «աբսուրդային, հարց չլուծող բաներ կան»: «Սիրողական մակարադկ եմ տեսնում այստեղ, բոլորովին այլ մոտեցում պետք է ցուցաբերել»,- նշեց Մելիքյանը: