«105 պատգամավորները, որ կոճակ են սեղմում, կսկսեն հասկանալ, որ Սերժ Սարգսյանին հանելը մի օրվա գործ է»․ Ստեփան Դանիելյան . ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Իշխանության կորստի զգացում ՀՀԿ-ում՝ չգիտեմ, բայց Սերժ Սարգսյանի մոտ դա ցայտուն է։ Եվ դուք դա կարող եք տեսնել վերջին օրենքների մեջ՝ նույն էդ քվեարկության կարգը՝ որ ամեն մեկը վեր է կենում, ասում է՝ Սերժ Սարգսյանին դեմ եմ, թե կողմ եմ։ Կամ այդ օրենքները, որոնք նախագահի, տվյալ դեպքում Արմեն Սարգսյանի լիազորությունները մաքսիմալ փոքրացնում, նեղացնում են։ Կամ այլընտրանքային ստվերային կառույցներ են ձևավորվում Անվտանգության խորհրդի տեսքով, որտեղ ոչ նախագահ կա և այլն, և այլն։ Նույն էդ խորհրդանիշների պահպանելը՝ Բաղրամյան 26-ում է վարչապետը նստում, սեփականաշնորհումը պետական ամառանոցի․․էդ ամեն ինչը էդ վախի հետևանքն է։ Իմ կարծիքով՝ վարչապետ դառնալուց հետո իր մոտ էդ վախերը կշարունակվեն, որովհետև էդ 105 պատգամավորները, որոնք կոճակ են սեղմելու, իրենք կամաց-կամաց կսկսեն հասկանալ, որ որոշումներն իրենք են կայացնում, և Սերժ Սարգսյանին հանելը մի օրվա գործ է»,- Factor.am-ի հետ զրույցում նշեց քաղաքագետ, «Համագործակցություն հանուն ժողովրդավարության» ՀԿ նախագահ Ստեփան Դանիելյանը։
Մանրամասները՝ հարցազրույցում: