ՀԱՊԿ-ի կրավորական պահվածքը անցնում է բոլոր սահմանները. մենք կարող ենք ունենալ այլ դաշնակիցներ. Վիգեն Խաչատրյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Ադրբեջանի իշխանությունը հերթական լկտի սադրանքն է իրականացնում ՀՀ-ի հանդեպ։ ԱԺ լիագումար նիստում այսօր անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական շփման գծում Ադրբեջանի կողմից հրետանու և զրահատեխնիկայի կիրառմանը՝ ասաց «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վիգեն Խաչատրյանը՝ հավելելով, որ հայ ժողովրդի համբերության բաժակը կարող է լցվել»:
«ՀԱՊԿ-ի կրավորական պահվածն անցնում է բոլոր ընդունելի սահմանները։ ՀԱՊԿ-ը պարտավոր է իր պարտականություններն իրականացնել, թեև սա չի նշանակում, թե մենք մեր ճակատագիրն ու բոլոր հույսերն ամբողջությամբ կապելու ենք այդ կառույցի հետ։
Ադրբեջանը մեր համար սպառնալիք չէ, մենք պարզապես չենք ուզում նոր զոհեր և վիրավորներ, բայց եթե անհրաժեշտ լինի, մենք դրան պատրաստ ենք։ Եթե մեր դաշնակիցները չեն կարող կատարել պարտավորությունները, մենք կաշկանդված չենք ունենալ նոր դաշնակիցներ»,- նշեց պատգամավորը: