Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է երկրում լայնածավալ հակաահաբեկչական գործողության ավարտի մասին, հայտնում է BelTA-ն:
«Այսօր մենք երկրում ավարտել ենք լայնածավալ հակաահաբեկչական օպերացիան։ Մեզ թվում էր, թե նրանք մեզ տնտեսապես կխեղդեն: Ո՛չ: Երկրի ներսում մարդկանց և օբյեկտների դեմ ահաբեկչությունը շարունակվում է ավելի լայն մասշտաբով: Այս մասին կխոսենք մոտ ապագայում»,- ասել է նա Մինսկում կայացած պետական մրցանակների հանձնման արարողությանը:
Լուկաշենկոն նշել է, որ Բելառուսի իշխանությունները մտադիր են պահանջ ներկայացնել Գերմանիայի իշխանություններին ու անձամբ կանցլեր Անգելա Մերկելին։
«Հակահետախուզության գծով մեր այսօրվա միջոցառումների ավարտից հետո մենք արդեն ոչ թե ոմն Հայկո Մաասին ենք պահանջներ ներկայացնում, այլ հենց կանցլերին և Գերմանիայի որոշ ղեկավարների, սակայն այս մասին՝ ավելի ուշ»,- հավելել է նա։