Ոռոգման նպատակով Սևանա լճից իրականացված ջրառի չափաքանակը մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմել է 15.101մլն. մ³
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը ներկայացրել է Սևանա լճի հիդրոլոգիական ռեժիմը մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանկահատավածում:
«☑️ Սևանա լճի մակարդակը մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բարձրացել է 1սմ-ով և կազմել` 1900.91մ (06.06.21թ.), որն անցյալ տարվա նույն օրվա մակարդակից բարձր է 11սմ-ով, իսկ 2021 թվականի հունվարի 1-ի մակարդակից՝ 39 սմ-ով։
☑️ Ոռոգման նպատակով Սևանա լճից իրականացված ջրառի չափաքանակը մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում կազմել է 15.101մլն. մ³, իսկ ընդհանուր ջրառի չափաքանակը՝ մայիսի 25-ից հունիսի 6-ը ներառյալ՝ 21.590մլն. մ³:
☑️ Արփա-Սևան ջրատարով մայիսի 31-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում Սևանա լիճ տեղափոխված ջրի քանակը կազմել է 5.939մլն. մ³, իսկ 2021 թվականի հունվարի 1-ից հունիսի 6-ը ներառյալ՝ 114.450մլն. մ³»: