«Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից մի շարք օրենքներում լրացումներ ու փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը քննարկվեց ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հունիսի 2-ի արտահերթ նիստում:
Օրենսդրական այս փոփոխությամբ նախատեսվում է հրավառության նյութերի վաճառքն արգելել, ինչպես նաև մի շարք սահմանափակումներ իրականացնել:
Նիստին հրավիրված գործարարները նշեցին, որ ներկայացված փոփոխությունները բացասական ազդեցություն կունենան ոլորտի գործունեության վրա: Չի իրականացվի կենցաղային, տեխնիկական և հատուկ նշանակության հրավառությունների ներմուծում, և պետությունը պետական միջոցառումների ժամանակ ստիպված կլինի հրավառություն պատվիրել օտարերկրյա կազմակերպությունների՝ եռակի թանկ գնով: Կփակվեն ոլորտում գործող կազմակերպություններ:
Քննարկումների արդյունքում օրենսդրական փաթեթը չարժանացավ հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը: