Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ: Ըստ հաղորդագրության՝ քննարկվել են Հայաստանի և Արցախի շուրջ անվտանգային միջավայրի ձևավորմանն ու ամրապնդմանը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին և հեռանկարներին վերաբերող հարցեր:
Խծաբերդում ու Հին Թաղերում գերեվարված շիրակցիների հարազատները փակել են Շիրակի մարզպետարանի մուտքը։ Նրանք իրենց որդիների վերադարձի մասին հստակ տեղեկություններ են պահանջում։ Բացի այդ, նրանք հանդիպում են պահանջում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ու պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ։
Ադրբեջանի նախագահը այսօր կրկին ասել է, թե Արցախյան հակամարտությունը լուծված է, և Մինսկի խմբի համանախագահները կարող են առաջարկներ ներկայացնել խաղաղության հաստատման, սահմանների ճշգրտման վերաբերյալ։ Ալիևը կրկին ակնարկներ է արել Զանգեզուրի միջանցքի, Երևանի ու Սևանի պատկանելության մասին։ Նա նաև դժգոհել է, որ ԱՄՆ նոր պետքարտուղարը Հայաստանի ղեկավարին զանգել է, իրեն՝ ոչ։