Գերիների նոր խմբի վերադարձը, որ պետք է լիներ երեկ երեկոյան, չի կայացել։ Բաքվից ինքնաթիռը վերադարձել է դատարկ։ Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը գրել է, որ բանակցությունները ռուսական կողմի միջնորդությամբ շարունակվում են։ Ադրբեջանական կողմը չի մեկնաբանել պայմանավորվածության չկատարումը։ Այդ երկրի ԱԳ նախարարը կրկին ասել է, թե գերիների հարցը փակված է։
Այսօր առավոտից Շիրակի մարզից  գերիների հարազատները փակել են մարզ տանող բոլոր ճանապարհները: Փակ են Երևան Գյումրի մայրուղու Հոռոմի հատվածը, Ջաջուռի ու Աշոցքի ճանապարհները: Գերիների հարազատները մեկ պահանջ են ներկայացրել՝ իրենց հարազատների վերադարձը։
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի հայկական հանձնախումբը ստորագրահավաք է սկսել, որով կոնգրեսականները նախագահ Ջո Բայդենին կոչ են անում միանալ Կոնգրեսին՝ Հայոց ցեղասպանությունը հստակ և ուղղակիորեն ճանաչելու հարցում, հայտնում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը: