Պացիենտը փորձում է օգտվել աջակցությունից ու ստանում է պատասխան՝ «որոշումն արդեն չի գործում»․ Վիոլետ Զոփունյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Պացիենտը փորձում է օգտվել աջակցությունից ու ստանում է պատասխան. «Որոշումն արդեն չի գործում»: Այս մասին «Պատերազմին մասնակցած զինծառայողների և նրանց հարազատների ոտնահարված իրավունքները. ահազանգում են իրավապաշտպանները» թեմայով քննարկման ժամանակ ասաց
«Իրավունքի զարգացման կենտրոն» ՀԿ նախագահ Վիոլետ Զոփունյանը:
«Նույնիսկ երբ որ մարդիկ տեղյակ չեն լինում, ու տեղեկացնում ես կառավարության որոշումների մասին և իրավական խորհրդատվություն ես ցուցաբերում, նրանք չեն կարողանում գործնականում իրացնել իրենց իրավունքները և օգտվել աջակցություններից: Առաջանում են տեխնիկական խնդիրներ՝ սկսած նրանից, որ զինծառայողը ֆիզիկապես ի վիճակի չի լինում բյուրոկրատական, փաստաթղթային գործընթացով անցնել ու վազվզել՝ թղթեր հավաքելու համար»,- նշեց Զոփունյանը:
Նա նաև հավելեց, որ առողջապահության նախարարությունը, պաշտպանության նախարարությունը և սոցապնախարարությունը պետք է արձանագրած լինեին ամեն մարդու խնդիրը և հնարավորինս արագ այդ խնդրի լուծման ճանապարհային քարտեզը գծեին, իսկ այս անգործությունը ավելի մեծ խնդիրների է բերում: