Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նեթանյահուի «Լիկուդ» կուսակցությունը քվեների 90% -ի հաշվարկի արդյունքում հաղթում է մարտի 23-ին Իսրայելում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում, բայց դրանց արդյունքներով կայուն կոալիցիա և նոր կառավարություն ստեղծելը քիչ հավանական է 24-րդ գումարման Քնեսետում տեղերի բաշխմամբ պայմանավորված, գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Իսրայելի պետական Kan ռադիոկայանին:
«Քվեների 90%-ի հաշվարկից հետո Նեթանյահուի կողմնակիցների ճամբարը ստանում է 59 տեղ, իսկ Նեթանյահուի ընդդիմադիրների թիմը՝ 56»,- նշում է ռադիոկայանը։ Ըստ այդ հաշվարկների՝ այս պահին Քնեսեթում 120 տեղից 30-ն անցնում է «Լիկուդին», իսկ նրա մրցակից «Եշ ատիդ» կուսակցության առաջնորդ Յաիր Լապիդայի կուսակցությանը՝ 18 տեղ։  Տեղեկացվում է, որ նրանց միջև քվեների մեծ տարբերությունը կպահպանվի նաև բոլոր քվեների հաշվարկից հետո, ինչը ակնկալվում է, որ կավարտվի ուրբաթ օրը։