Երևանի բյուջեի կատարողականի թերակատարումը հիմնավորել պատերազմով և կորոնավիրուսի համավարակով՝ անամոթություն է»,- Երևանի ավագանու նիստում իր ելույթի ժամանակ նշեց Երևանի ավագանու ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Հռիփսիմե Առաքելյանը։
«Պարոն քաղաքապետ, ես չեմ կարողանում պատկերացնել, որ դուք կարող եք այսքան անհաղորդ մնալ Երևանի խնդիրներին, նաև ընդհանուր երկրի և տեղի ունեցող իրադարձություններին, նաև ձեր թիմում տեղի ունեցող գնահատականներ տալու առումով։ Եվ եթե ձեր թիմակիցները շատ լավ հասկանալով, որ դուք տապալել եք ամբողջ պետական կառավարումը, դուք տապալել եք պետական համակարգի աշխատանքները, ընդհուպ մինչև հայրենազրկում, ընդհուպ մինչև անհասկանալի փաստաթղթերի ստորագրում ձեր առաջնորդի միջոցով, դուք շարունակում եք որևէ կերպ չարձագանքել այդ ամենին, թեկուզ ձեր շեֆին պաշտպանելու առումով: Դուք ոչինչ չեք ուզում անել։ Միգուցե տեսլական ունեք՝ այ մարդ, գործ չունեմ, գուցե հետո գլխիս ճարը տեսնեմ։ Ես այդպես եմ տեսնում»,- նշեց Առաքելյանը։