Ադրբեջանի ԶՈՒ-ը մարտի 15-18-ը անցկացնելու են զորավարժություններ, որոնց կմասնակցեն մինչև 10․000 զինծառայողներ, 100 միավոր տանկ ու այլ զրահատեխնիկա, մինչև 200 հրթիռահրետանային կայաններ, ականանետներ, մինչև 30 միավոր ռազմական ավիացիա, ինչպես նաև անօդաչու թռչող սարքեր։
Ադրբեջանի կողմի Բերձորում գերեվարված Մարալ Նաջարյանն ազատ է արձակվել ու վերադարձել է տուն` Բեյրութ: Հայտնել է Լիբանանում Հայաստանի դեսպանությունը: Նաջարյանը գերեվարվել էր նոյեմբերի 10-ին՝ Բերձորում, ուր մեկնել էր անձնական իրերը վերցնելու։
ՀՀ-ում UNICEF-ի ներկայացուցիչ Մարին Քլարկ-Հաթթինգը մեկնել է Հայաստանից: Տեղեկացրել են ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի Հայաստանի ներկայացուցչությունից։ Հիշեցնենք, որ մինչ այս տեղեկություն էր տարածվել, որ պաշտոնյան լրտեսություն է արել Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի օգտին:
Հայաստանում մեկ օրում կորոնավիրուս է ախտորոշվել 748 մարդու մոտ։ Սա ամենաբարձր ցուցանիշն է սկսած դեկտեմբերից։ Մեկ օրում կորոնավիրուսի պատճառով մահացել է ևս 2 մարդ։