Մենք ընդունում ենք Էդմոն Մարուքյանի առաջարկության երկրորդ հատվածը, որը վերաբերում է արտահերթ ընտրություններին, և պատրաստ ենք ցանկացած պահի: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը՝ անդրադառնալով խորհրդարանը լուծարելու և արտահերթ ընտրությունների գնալու վերաբերյալ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի առաջարկին:
Էդմոն Մարուքյանը երեկ նաև առաջարկել էր նախագահի աշխատակազմից հետ վերցնել ԳՇ պետ Օնիկ Գասպարյանին ազատելու վարչապետի առաջարկը, բացի դրանից՝ վերանշանակել ԳՇ պետի տեղակալի պաշտոնում Տիրան Խաչատրյանին։ Իսկ դրա փոխարեն ԼՀԿ-ն պատրաստ է վարչապետ չառաջադրելու հարցով հուշագիր ստորագրել իշխանության հետ։
Անդրադառնալով Մարուքյանի այդ առաջարկին՝ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը նշեց, թե այն քննարկման ենթակա չէ: «Կա Սահմանադրություն, և մենք՝ որպես պատգամավորներ, պետք է պատասխանատու լինենք այդ Սահմանադրության իրականացման համար և որևէ կերպ չնպաստենք Սահմանադրության խախտմանը: Տեղի է ունեցել Սահմանադրության խախտում»,- նշեց Մակունցը: