Լավատես եմ՝ Թուրքիան կբացի ՀՀ-ի սահմանը հունվարին՝ 3-րդ երկրների համար, ամիսներ անց՝ ամբողջությամբ․ Կարո Փայլան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
«Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչ, Թուրքիայի Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Կարո Փայլանը Factor TV-ի հետ զրույցում խոսել է Ադրբեջանի տարածքով Հայաստան ղազախական և ռուսական ցորենի ներկրման փաստի քաղաքական և տնտեսական ասպեկտների, Հայաստանի ցորենի ներկրման շուկաների դիվերսիֆիկացիայի հնարավորության, Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանի բացման հավանականության և հնարավոր ժամկետների, Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի ժամանակ Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի այցի հավանականության, Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերություններում ռուսական գործոնի նվազեցման և ուղիղ երկխոսության հնարավոր արդյունքների, Հայաստանի և Ադրբեջանի հարաբերությունների կարգավորման հարցում ԱՄՆ-ի դերակատարման, Թրամփի ուղի նախագծի տնտեսական և քաղաքական նշանակության, հարակից այլ թեմաների մասին։