Հանրային մեղադրողը միջնորդեց Պողոս Պողոսյանի գործով  արտաշիրիմում կատարելու համար ստանալ Պողոս Պողոսյանի հարազատների համաձայնությունը 2001 թվականին «Առագաստ սրճարանում» Պողոս Պողոսյանի սպանության գործով հանրային մեղադրող Ծովակ Մնացականյանը կարծում է, որ անհրաժեշտ է արտաշիրիմել Պողոս Պողոսյանի դին:
Մեղադրողը միջնորդեց այս գործողությունը կատարելու համար ստանալ Պողոսյանի հարազատների համաձայնությունը: Տուժողի իրավահաջորդի ներկայացուցիչ Հարություն Բաղդասարյանը դատարանին հայտնեց, որ նման միջնորդություն ներկայացնելու մտադրության մասին  հանրային մեղադրողն իրեն հայտնել էր դեռ նախորդ դատական նիստի ընթացքում, և ինքը փորձել է իմանալ հարազատների դիրքորոշումը, և իրեն հայտնել են, որ դեմ են արտաշիրիմում իրականացնելուն: Դատարանն, այնուամենայնիվ,  որոշեց ևս մեկ անգամ ծանուցել հարազատներին, ստանալ նրանց դիրքորոշումը, որից հետո անդարադառնալ միջնորդությանը: Մանրամասները՝ տեսանյութում