Դատախազությունն ընթացք է տվել լրագրող Մերի Մանուկյանի և ոստիկանի միջև այսօր առավոտյան տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ մամուլի հրապարակումներին: Այս մասին Factor TV-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին գլխավոր դատախազությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր առավոտյան քասախցիները փակել էին Երևան-Աշտարակ ճանապարհը՝ պահանջելով վերականգնել 59 համարի ավտոբուսի երթուղին։
Բողոքի ակցիայի ընթացքում քաղաքացիներ բերման ենթարկվեցին։ Լրագրող Մերի Մանուկյանը, որն աշխատում էր տեղում, ոստիկաններից մեկին հարց է ուղղում, թե ինչու է բերման ենթարկելիս քաղաքացիների նկատմամբ բռնություն գործադրում։
«Ի՞նչ ես ուզում, դու ի՞նչ ես ուզում, դիմե՛ք լրատվական ծառայություն»,- բղավում է ոստիկանը, ապա պահանջում լրագրողից՝ չխոչընդոտել իրեն։
Մերի Մանուկյանը պահանջում է իր հետ հանգիստ խոսել։ Շուտով ոստիկաններն իրենց գործընկերոջը հեռացնում են լրագրողի մոտից։ Լրագրողը փորձում է այլ ոստիկաններից պահանջել, որ իր վրա բղավող ծառայողին հեռացնեն տարածքից, ինչից հետո բղավող ոստիկանը հարվածում է Մերի Մանուկյանին։
Այս միջադեպից հետո լրագրողին հարվածած ոստիկանն ազատվել է Ոստիկանությունում ծառայությունից: