Ադրբեջանական բանակում մարտավարական զորավարժություններ են անցկացվել  մարտական կրակոցներով՝ հրթիռային և հրետանային զորքերի «Սմերչ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերի ստորաբաժանումներով։
Ադրբեջանի ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ ընթացիկ տարվա ուսումնական պլանի համաձայն անցկացված վարժանքների շրջանակում «Տագնապ» ազդանշանով բարձրացված ռեակտիվ համակարգերի ստորաբաժանումը լքել է մշտական ​​​​տեղակայման կետը և տեղակայվել կենտրոնացման գոտում։ Մարտական ​​​​տեխնիկան պատրաստվել է մարտական ​​​​օգտագործման։ «Սմերչ» ստորաբաժանումը տեղափոխվել է մեկնարկային դիրք և հաջողությամբ կատարել կրակային առաջադրանքներ։
Նշվում է, որ մարտական ​​կրակոցներով մարտավարական վարժանքների հիմնական նպատակն է՝ բարձրացնել ստորաբաժանումների անձնակազմի մարտական ​​կարողությունները, ինչպես նաև կատարելագործել զինծառայողների գիտելիքներն ու հմտությունները՝ համապատասխան ժամանակակից մարտի ​​​​պահանջներին։