Ռուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության  տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը ՏԱՍՍ-ին պատմել է Բաքվում  սիրիական հատուկ ծառայությունների ներկայացուցչի հետ կառուցողական հանդիպման մասին։
«Անցյալ շաբաթ Բաքվում տեղի է ունեցել Աֆղանստանի վերաբերյալ համաժողով, որին մասնակցել են Մերձավոր Արևելքի և Մեծ Եվրասիայի երկրների ղեկավարներ կամ բարձր մակարդակի ներկայացուցիչներ։ Այնտեղ էր նաև սիրիական հատուկ ծառայությունների ղեկավարներից մեկը։ Նրա հետ տեղի ունեցավ հանդիպում, որն իր բովանդակությամբ լիովին կառուցողական և բարեկամական էր»,- ասել է Նարիշկինը։
Ապրիլի 17-18-ին Նարիշկինը Բաքվում էր, որտեղ բանակցություններ է վարել Ադրբեջանի Արտաքին հետախուզության ծառայության և Պետական ​​անվտանգության ծառայության ղեկավարության, ինչպես նաև այլ հետախուզական գործակալությունների ներկայացուցիչների հետ։ Նշվում է, որ Նարիշկինն այցելել է Բաքու՝ մասնակցելու «Աֆղանստան. տարածաշրջանային կապ, անվտանգություն և զարգացում» համաժողովին։