Ստամբուլի ընդդիմադիր քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի ձերբակալությունից հետո տեղի ունեցած ցույցերի ընթացքում, մարտի 19-ից մարտի 23-ն ընկած ժամանակահատվածում, ձերբակալվել է 1133 կասկածյալ։ Այս մասին հայտարարել է  Թուրքիայի ՆԳ նախարար Ալի Երլիքայան, գրում է Turkiye today-ը։
«Ձերբակալվածների թվում հայտնաբերվել են 12 տարբեր ահաբեկչական կազմակերպությունների հետ կապ ունեցող անձինք։ Բողոքի ցույցերի ընթացքում տուժել է 123 ոստիկան։ Իշխանություններն առգրավել են  քարեր, փայտեր, հրավառության նյութեր, «Մոլոտովի կոկտեյլներ» կացիններ և դանակներ։ Դատական գործընթացները  շարունակվում են նրանց դեմ, որոնք հարձակվել են ոստիկանների վրա, վնասել են հանրային գույքը և սպառնացել հանրային անվտանգությանը»,- նշել է պաշտոնյան։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայի ոստիկանությունն այսօր վաղ առավոտից խուզարկություններ է իրականացրել տարբեր հասցեներում։ Ձերբակալվել են լրագրողներ, տարբեր քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ, հանրային գործիչներ։