«Դժբախտությունները, ցավոք սրտի, բանակում միշտ լինում են և բոլոր հիմնարկներում են լինում․ քաղաքապետարան կլինի, բանակ կլինի, ԶՈՒ կլինի, ՆԳՆ կլինի։ Դժբախտ պատահարներից ապահովագրված չենք»,-Factor TV-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ ՔՊ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանը՝ անդրադառնալով նախորդ շաբաթ բանակում գրանցված երկու զինվորի մահվան դեպքերին։
Հարցին՝ Սուրեն Պապիկյանը պատասխանատվություն կրո՞ւմ է, արդյո՞ք չպետք է հրաժարական ներկայացնի, պատգամավորն ասաց․ «Այո՛, Սուրեն Պապիկյանը պատասխանատվություն կրում է տիրող իրավիճակի համար։ Խնդիրները պետք է վերհանվեն, հասկանանք՝ ովքեր են մեղավորները։ Սուրեն Պապիկյանի մեղավորությունն այժմ չեմ տեսնում»։
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ իշխանությունը միշտ հայտարարում է, որ բանակում արտացոլված է հասարակությունում տիրող իրավիճակը, Արմեն Խաչատրյանից հետաքրքրվեցինք՝ արդյո՞ք այսպիսով խնդիրները իշխանությունը չի հեռացնում իրենից։
«Քաղաքացին ոնց դրսևորում է իրեն հասարակությունում, նույնը անում է բանակում։ Եթե մարդն անդաստիարակ է, եթե հայտնվում է բանակում, միանշանակ, ռիկսերը մեծ են, որ նույնը այնտեղ է դրսևորվելու»,- ասաց պատգամավորը։