Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել են կոռուպցիայի կանխարգելման ոլորտում իրականացված աշխատանքները
Կառավարությունն առաջարկում է փոփոխություններ կատարել քաղաքացիական օրենսգրքում և «Իրավաբանական անձանց ու անհատ ձեռնարկատերերի մասին» ՀՀ օրենքներում։ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում ՀՀ ԿԲ նախագահի տեղակալ Արմեն Նուրբեկյանը հայտնեց, որ կառավարությունը մինչև 2024 թ-ի դեկտեմբերի 1-ը ժամանակ էր տվել Լեռնային Ղարաբաղում գործող անհատ ձեռնարկատարերին և ընկերություններին անցում կատարել դեպի ՀՀ և իրենց գործունեությունը շարունակել ՀՀ-ում։
Նրա խոսքով՝ ժամանակն արդեն լրացել է, ու կառավարությունն արդեն ունի գրանցված ընկերությունների ցանկը, ինչպես նաև այն ընկերությունների, որոնք չեն ցանկացել գրանցվել։
ԿԲ փոխնախագահը նաև նշեց, որ ԼՂ 30-40 ընկերություններ և անհատ ձեռնարկատերեր չեն ցանկացել գրանցվել Հայաստանի Հանրապետությունում։ «Ընդհանուր առմամբ, մենք խոսում ենք մոտավորապես 27 մլրդ դրամի վարկերի և գրավների մասին, մենք հիմք ունենք մտածելու, որ պատճառը եղել է պարտավորություններից խուսափելը»,- հավելեց Նուրբեկյանը։