Տիգրան Ավինյանն այսօր անդրադարձավ համացանցում տարածված տեսանյութին, որտեղ բլոգեր Արթուր Չախոյանը ներկայացնում է, որ Վիտալի Բալասանյանը Երևանի Նոր Նորքի 4–րդ զանգվածում հող է զավթել և այրում է կանաչ ծառերը։ Նոր Նորք վարչական շրջանի ղեկավար Տիգրան Տեր-Մարգարյանն ասաց, որ այդ հատվածում եղել է կուտակված աղբ, ճյուղեր, կտրված  ծառ չի եղել։
«Միգուցե ճյուղեր եղել են կտրված։ Այդ հողատարածքի հենց մեջտեղում կա հաստաբուն ծառ, եթե կտրեին հողազավթում անելու համար, առաջին հերթին կտրված պետք է լիներ հենց այդ ծառը։ Պարոն Բալասանյանին ասվել է, որ այլևս նման աշխատանքներ չկատարի։ Մեր այցի ժամանակ տեղեկացվել է, որ այդ տարածքում տնկվելու է մոտ 30 ծառ»,-ասաց նա։
Քաղաքապետարանի քաղաքաշինության և հողի վերահսկողության վարչության պետի պաշտոնակատար Սամվել Ղուկասյանն էլ հավելեց, որ աշխատանքները դադարեցվել են և այն հատվածը, որտեղ աշխատանքներ են իրականացվել, համայնքային հող է։