Իմ հիմնական ուղերձներից մեկն է՝ կոռուպցիայի դեմ անզիջում պայքար։ Զրո հանդուրժողականություն կոռուպցիայի նկատմամբ, հայտարարում է ՀՔԱՎ գրասենյակի տնօրեն, իրավապաշտպան Արթուր Սաքունցը։
Ըստ նրա՝ ցավոք, այն մթնոլորտը, որ գոյություն ուներ 2018 թվականից հետո առնվազն մեկ տարվա ընթացքում, այդ մթնոլորտը չի պահպանվել։
«Հայաստանը շատ փոքր է, մենք տեղերում և տարբեր հարաբերություններում գետնի վրա առնչվում ենք դրան։ Կոռուպցիայի հանդեպ զրո հանդուրժողականությունը պետք է վերականգնվի, որպեսզի քաղաքացիներն ունենա վստահություն պետական մարմինների հետևողական ջանքերի առումով, որ որևէ կոռուպցիոն դրսևորում տեղ չի կարող ունենալ»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով Հայաստանի եվրաինտեգրմանը՝ Սաքունցը նշեց, որ կարող ենք ասել, որ Եվրամիության հետ համագործակցությունը, ինտեգրումը, անդամակցումը երաշխիքներից մեկն է ՀՀ անկախության, որովհետև գոյություն ունեցող համակարգերը, առնվազն 30 տարվա փորձը ցույց տվեց, որ անվտանգային, տնտեսական, մշակութային այն համակարգերը չապահովեցին մեր բովանակային անկախությունը։