ՀՀ կենտրոնական բանկի խորհրդի օգոստոսի 3-ի նիստում փոփոխություններ և լրացումներ են կատարվել «Փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման կանխարգելման ոլորտում հաշվետվություն տրամադրող անձանց համար սահմանվող նվազագույն պահանջների վերաբերյալ» կանոնակարգում, «Լիազոր մարմնի հրապարակած՝ ահաբեկչության հետ կապված անձանց ցանկերից հանելու խնդրանքի քննարկման, ահաբեկչության հետ կապված անձանց գույքի սառեցումը վերացնելու» կարգում, «Ներդրումային ֆոնդի կառավարչի կողմից իր և իր կողմից կառավարավող ֆոնդերի մասին Կենտրոնական բանկ ներկայացվող հաշվետվությունները, դրանց ձևերը, բովանդակությունը, ներկայացման կարգը, ժամկետները և պարբերականությունը, կառավարչի կողմից առանձին որոշումների կայացման մասին Կենտրոնական բանկին լրացուցիչ տեղեկությունների տրամադրման կարգը» կանոնակարգ 10/03-ում, «Կենտրոնական դեպոզիտարիայի՝ Կենտրոնական բանկ ներկայացվող հաշվետվությունները, դրանց ներկայացման կարգը, ձևը և ժամկետները» կանոնակարգ 5/04-ում:
«ԱՐՏ 555» ՍՊԸ-ին արտարժույթի առուվաճառքի գործառնություններ իրականացնելու լիցենզիա է տրամադրվել, «ԳԱՌԴԵ.Մ» ՍՊԸ-ն ստացել է գրավատնային գործունեության լիցենզիա: