ՌԴ-ն ուժ ցուցադրեց Լարսի անցակետում. կարող էր Փաշինյանի համար արդարացում լինել՝ Պետերբուրգ գնալու. Արման Մելիքյան․ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
ՌԴ-ն և ՀԱՊԿ-ը հրաժարվում են Հայաստանի անվտանգության համար պատասխանատվություն ստանձնել, բայց մեղքը բարդում են ՀՀ-ի վրա։ Եթե ՀԱՊԿ-ից «խեր» չկա, պետք է այդ «խերը» ուրիշ տեղ փնտրել։ Factor TV-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, Արցախի նախկին ԱԳ նախարար Արման Մելիքյանը՝ անդրադառնալով ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի՝ ռուսական պետական ՏԱՍՍ գործակալությանը տված հարցազրույցում արված հայտարարությանը, թե «ՆԱՏՕ-ի հետ Երևանի փոխգործակցության խորացումը հանգեցնելու է ազգային պաշտպանության և անվտանգության ոլորտում ինքնիշխանության կորստի»
Արման Մելիքյանը խոսում է նաև Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռուսական ռազմաբազայի, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորմանն ու ստորագրվելիք հնարավոր խաղաղության պայմանագրի բովանդակության, հայերի՝ Արցախ վերադարձի հնարավորության, Արցախը լուծարելու մասին նախագահ Սամվել Շահրամանյանի հրամանագիրը հակասահմանադրական ճանաչելու գործընթացի և այլ թեմաների մասին։