«Ազգային առաջընթաց» – 14 մանդատ,
«Մայր Հայաստան» դաշինք – 12 մանդատ,
«Հանրապետություն» – 8 մանդատ,
«Հանրային ձայն» – 7 մանդատ։
Այսպիսով քաղաքական ուժերից ոչ մեկը 50 տոկոսից ավելի ձայն չի ստացել և քաղաքապետ ընտրելու համար անհրաժեշտ է, որ ուժերը միմյանց հետ համագործակցեն։
ՔՊ-ի և «Հանրապետություն» կուսակցության մանդատները միասին կազմում են 32 մանդատ, իսկ կոալիցիա ձևավորելու համար (50 տոկոսից ավելի) անհրաժեշտ է 33 մանդատ:
Մյուս երեք՝ «Մայր Հայաստան», «Ազգային առաջընթաց» և «Հանրային ձայն» քաղաքական ուժերի մանդատները միասին կազմում են 33։
Այս ուժերի ձայները նախնական տվյալներով բավարար են քաղաքապետ ընտրելու համար, սակայն պարզ չէ կհամագործակցե՞ն նրանք, թե՝ ոչ։
ԿԸՀ-ի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ ձայները բաշխվել են հետևյալ կերպ. «Հանրային ձայն» կուսակցությունը ստացել է 22,431 ձայն կամ 9.68%, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը՝ 75,463 ձայն կամ 32.57%, «Արդար Հայաստան» կուսակցությունը՝ 2,595 ձայն կամ 1.12%, «Հաղթանակ» կուսակցությունը՝ 3,959 ձայն կամ 1.71%, «Ուժը հայրենյաց» կուսակցությունը՝ 1,706 ձայն կամ 0.74%, «Հայաստանի եվրոպական կուսակցությունը»՝ 2,572 ձայն կամ 1.11%, «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությունը՝ 43,765 ձայն կամ 18․89%, «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցությունը՝ 780 ձայն կամ 0.34%, «Հանրապետություն» կուսակցությունը՝ 26,236 ձայն կամ 11.32%, «Միացյալ Հայաստան» կուսակցությունը՝ 1,282 ձայն կամ 0.55%, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը՝ 4,174 ձայն կամ 1.8%, «Ժողովրդավարական համախմբում» կուսակցությունը՝ 2,348 ձայն կամ 1.01%, «Ապրելու երկիր» կուսակցությունը՝ 8,425 ձայն կամ 3.64%, «Մայր Հայաստան» դաշինքը՝ 35,739 ձայն կամ 15.43%։
Մասնակցածների ընդհանուր թիվը՝ 234,436 է։