«Բբոլոր ձախողումներն արդարացելու համար Փաշինյանն ու իշխող քաղաքական թիմը փորձում են ժամանակի ու տարածության մեջ մեղավորներ գտնել» ,- խորհրդարանական ճեպազրույցի ընթացքում այս կարծիքը հայտնեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Խաչատրյանը։
«Իրենց համար մեղավոր են նախկինները, համանախագահները, ուրիշներին մեղադրելու համար իրենք չեն խորշում ամենապարզ, հանրահայտ ճշմարտությունները գիտակցաբար աղճատելուց․․․
Փաշինյանը պրիմիտիվ ստերով փորձում է արդարացնել սեփական ձախողումը․․․
Իրեն արդարացնելու համար այսօր այնպիսի հայտարարություններ է անում, որոնք վաղը քաղաքական իրավիճակի փոփոխության դեպքում էլի մեր դեմ են օգտագործելու։
Ոչ միայն վնաս է տվել, այլ նաև շարունակում է իր քաղաքական հայտարարություններով վնաս տալ, քանի որ ինքը համակերպվել է Արցախի կորստի հետ, դրանում մեղադրում է բոլորին՝ իրենից բացի, սեփական ձախողումն արդարացնելու համար ասում է՝ դա անլուծելի խնդիր է։
Իսկ իր մաքսիմալիստական հայտարարություններով նա Ալիևի բերանը լեզու դրեց, և Ալիևն ասի՝ այնպիսի բաներ ես ասել, ես էլ պատերազմ կսկսեմ, ու կփորձի արդարացնել իր ագրեսիան Հայաստանի ու Արցախի Հանրապետությունների դեմ»,- նշեց Ա. Խաչատրյանը՝ ընդգծելով, որ Հայաստանի դիրքորոշումը Արցախի նկատմամբ երբեք այսքան թշնամական չի եղել։