Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը՝ 20,627,726 դրամ,
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը՝ 20,387,398 դրամ,
Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը՝ 20,189,465 դրամ,
Արտակարգ իրավիճակների նախարար Արմեն Փամբուխչյանը, որը պաշտոնը ստանձնել է 2022-ի ապրիլի 4-ին, իսկ մինչ այդ նույն գերատեսչությունում նախարարի տեղակալ էր՝ 19,760,024 դրամ,
Կրթության,գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը՝ 18,290,979 դրամ (պաշտոնը զբաղեցրել է 2022-ի դեկտեմբերի 13-ին, մինչ այդ նախարարի տեղակալն էր),
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը՝ 18,024,085 դրամ (պաշտոնը զբաղեցրել է 2022-ի ապրիլի 27-ին, մինչ այդ նախարարի տեղակալն էր),
Ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը՝ 16,949,354 դրամ (պաշտոնը զբաղեցրել է 2022-ի դեկտեմբերի 20-ին, մինչ այդ նախարարի տեղակալն էր),
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ 14,406,505 դրամ,
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանը՝ 13,476,985 դրամ (պաշտոնը զբաղեցրել է 2022-ի դեկտեմբերի 26-ին, մինչ այդ նախարարի տեղակալն էր),
և Փաշինյանից հետո ամենափոքր աշխատավարձը ստացել է ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը՝ 9,926,616 դրամ, որը պաշտոնը զբաղեցրել է 2022-ի մարտի 13-ից, իսկ մինչ այդ, որպես ԲՏԱ նախարար, ստացել էր 4,630,271 դրամ։
Նշենք, որ հայտարարագրերում աշխատավարձերը, հավելավճարներն ու պարգևավճարները տարբերակված չեն ու ներկայացված են գումարային արդյունքով` որպես տարեկան եկամուտ։ Ընդ որում, նշված թվերը պաշտոնյաների «մաքուր» եկամուտն են․ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովից Factor.am-ին հայտնեցին, որ եկամուտների մեջ հարկերը ներառված չեն։