Մայիսի 30-ին ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանն ընդունել է Մոնղոլիայի նորանշանակ դեսպան Ուլզիիսաիխան Էնխտուվշինին (նստավայրը՝ ք․Մոսկվա) հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ։
Նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը, շնորհավորելով դեսպան Էնխտուվշինին առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, նշել է, որ հայ-մոնղոլական կապերը դարավոր պատմություն ունեն: Այդ համատեքստում նա համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանն իր նպաստը կբերի Հայաստանի և Մոնղոլիայի միջև հարաբերությունների առավել ամրապնդմանն ու խորացմանը:
Հանդիպմանը Պարույր Հովհաննիսյանը զրուցակցին է ներկայացրել նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների և Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ վերջին զարգացումները։ Այդ համատեքստում նախարարի տեղակալը կարևորել է Հայաստանի ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության դեմ ադրբեջանական ագրեսիան, ինչպես նաև Լաչինի միջանցքի արգելափակումը դատապարտող միջազգային արձագանքները: