Transfermarkt․ Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը չի փոխվել, Ա Սերիայի ամենաթանկարժեք ֆուտբոլիստները Նապոլիի առաջատարներն են
Transfermarkt-ը թարմացրել է իտալական Ա Սերիայում հանդես եկող ֆուտբոլիստների տրանսֆերային արժեքները․ գրում է armsport-ը։
Առաջնության ամենաթանկարժեք ֆուտբոլիստը «Նապոլիի» հարձակվող Վիկտոր Օսիմհենն է, ում տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 100 միլիոն եվրո։
Երկրորդ տեղում է Օսիմհենի թիմակից Խվիչա Կվարացխելիան, որի տրանսֆերային արժեքն այժմ կազմում է 85 միլիոն եվրո։ «Ինտերի» հարձակվող Լաուտարո Մարտինեսը և «Միլանի» հարձակվող Ռաֆայել Լեաուն այս ցուցանիշով կիսում են 3-4-րդ տեղերը։ Նրանց տրանսֆերային արժեքը գնահատվում է 80 միլիոն եվրո։
Հայաստանի հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերային արժեքը չի փոխվել․ այն կազմում է 6 միլիոն եվրո։
Իսկ ահա Ֆրանսիայի հավաքականի և Թուրինի «Յուվենտուսի» կիսապաշտպան Պոլ Պոգբայի տրանսֆերային արժեքը 35 միլիոն եվրոյից իջել է 20 միլիոնի։ Հարկ է նշել, որ Միլանի «Ինտերի» հարձակվող Ռոմելու Լուկակուի տրանսֆերային արժեքը ևս նվազել է։ Բելգիացի հարձակվողի տրանսֆերային արժեքը 55-ից հասել է 40 միլիոնի։